Home Din judet Start de sezon perfect pentru Arsenal Tăureni

Start de sezon perfect pentru Arsenal Tăureni

10
0

„Tunarele” de la Arsenal Tăureni au început sezonul Campionatului Național de Juniori 3 fără cusur.

Cu două victorii în primele două etape, „tunarele” țin sus stindardul comunei Tăureni.

În prima etapă, alb-vișiniele au trecut, cu scorul de 25-19 de LPS Bistrița, chiar pe „Arsenal Arena”, cea mai modernă sală de handbal din județul Mureș.

Ei bine, ieri, în sala de sport a Școlii Gimnaziale Liviu Rebreanu din Târgu Mureș, echipa din Tăureni a dat piept cu ACS Târgu Mureș.

La capătul unui meci GREU, dar SPECTACULOS, tăurencele s-au impus cu 25-23.

În clasament, doar 3 echipe sunt neînvinse în primele două etape, acestea fiind:

1CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
2Liceul Teoretic Liviu Rebreanu Turda
3HC Arsenal Taureni

Etapa viitoare, Arsenal Tăureni joacă acasă, împotriva Liceului cu Program Sportiv din Târgu Mureș.

Echipa din Tăureni este SINGURA din mediul rural, care activează în seria J a campionatului național de juniori 3.

CLASAMENT:

Pos.EchipaJucVEPGMGPGDifVAEAVDEDPtsAPtsDPts
1CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud22006443211010224
2Lic. Teo. Liviu Rebreanu Turda22006752151010224
3HC Arsenal Taureni2200504281010224
4LPS Tg Mures21016943260010022
5ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL21015342111000202
6CSS Viitorul Cluj1100282351000202
7CS Arena Tg Mures21013273-410010022
8LPS Bistrita10011925-60000000
9ACS Tg. Mures20024451-70000000
10ACS Pegasus Tg. Mures20025467-130000000
11CSS Sighisoara20023857-190000000

Share this content: