6
0

Ștefania Ocnărescu, o puștoaică de doar 10 ani, ar putea să reprezinte un nume mare în tenisul național.

Originară din Luduș, Ștefania face tenis de mai bine de 3 ani, iar aseară a cucerit un nou rezultat merituos.

„Cel mai recent succes și mai important a venit luna aceasta, la Brașov, la „Brașov Tenis Trophy”, unde a obținut locul 3. Rezultatul este cu atât mai meritoriu cu cât sportiva de 8 ani a participat la o categorie de vârstă superioară și s-a luptat cu adversare mai mari. Micuța tenismenă a participat la categoria 10 ani. „Mulțumesc domnului antrenor Ovidiu Spătar pentru munca depusă în cei 3 ani de antrenamente și pentru faptul că a crezut în mine”, a spus „Halep de Luduș”, după încheierea turneului. În ultimul an, Ștefania Ocnărescu a câștigat numeroase premii la turneele de tenis la care a participat. Și-a propus, și are toate șansele, să devină numărul 1 în clasamentul național al celor mai buni sportivi la acest sport, la categoria 8-10 ani.”, scrie ludusonline.ro