Cea mai în formă echipă din Seria J a Ligii Naționale de Juniori, HC Arsenal Tăureni, este neînvinsă după primele 3 etape.

Ieri, de la ora 15:00, pe teren propriu, tăurencele au dispus, cu scorul de 27 – 24 de LPS Târgu Mureș.

Echipa alb-vișinie a profitat de înfrângerea celor de la Lic. Teoretic „Liviu Rebreanu” Turda, pentru a urca o poziție în clasament.

Iată toate rezultatele rundei, și clasamentul:

 Sb, 30 sep 23, 00:00,  N/A
 N/A,  N/A

 Etapa 3

ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL

0:0

STA

 Sb, 30 sep 23, 11:30,  Sala Polivalenta
 I.Dordea(MS)/D.MAN(MS),  N/A

 Etapa 3

CS ARENA TG MURES

16:28

 CSS SIGHISOARA

 Sb, 30 sep 23, 12:00,  Sala Dorin Morutan
 J.Debreczeni(MM)/A.GONTA(MM),  N/A

 Etapa 3

LPS BISTRITA

22:30

 ACS TG. MURES

 Sb, 30 sep 23, 14:00,  Sala Polivalenta Bistrita Nasaud
 D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ),  N/A

 Etapa 3

CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD 

44:16

ACS PEGASUS TG. MURES

 Sb, 30 sep 23, 15:00,  Sala Gheorghe Baritiu Turda
 C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH),  N/A

 Etapa 3

LIC. TEO. LIVIU REBREANU TURDA

24:29

 CSS VIITORUL CLUJ

 Sb, 30 sep 23, 15:00,  Sala Sporturilor Arsenal Arena
 B.Beica(HD)/R.Dodu(HD),  N/A

 Etapa 3

HC ARSENAL TAURENI 

27:24

LPS TG MURES

Pos.EchipaJucVEPGMGPGDifVAEAVDEDPtsAPtsDPts
1CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud330010859492010426
2HC Arsenal Taureni33007766112010426
3CSS Viitorul Cluj22005747101010224
4Lic. Teo. Liviu Rebreanu Turda32019181101010224
5LPS Tg Mures31029370230010022
6ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL21015342111000202
7ACS Tg. Mures3102747310010022
8CSS Sighisoara31026673-70010022
9CS Arena Tg Mures310248101-530010022
10LPS Bistrita20024155-140000000
11ACS Pegasus Tg. Mures300370111-410000000

Share this content: